Türkçe Bilmeyen Van’lı Anne İstanbul Havalimanı’nda Ne Yaşadı?

Havalimanında Annesinin Mağdur Edildiğini İddia Eden Kişi Hakkında Soruşturma

Sosyal medyada, annesinin Türkçe bilmediği için İstanbul Havalimanı’nda 2.5 saat boyunca mağdur edildiğini ve yetkililerin ilgilenmediğini iddia eden bir kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

İddialar:

Kişi, 80 yaşındaki annesinin Van’dan İstanbul’a geldiğini ve Türkçe bilmediği için 2.5 saat boyunca havalimanından çıkamadığını ve mağdur edildiğini iddia etti.

Videoda “Arap’ın dili var. Azerinin dili var. İngilizin dili var. Şunun bunun dili var. Benim annemin dili yok. Benim annem kendisini anlatamadığı için 2,5 saattir bu kapıdan dışarı çıkaramadım. Bu da Türkiye’nin ayıbı olsun. Yarın bizden oy isteyecekler. Dersiniz ya kardeşiz!” ifadeleri kullanıldı.

Soruşturma:

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, videoyu paylaşan kişi hakkında “Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçundan soruşturma başlattı.

İstanbul Valiliği’nin Açıklaması:

İstanbul Valiliği, olayın 17 Şubat 2023’te gerçekleştiğini ve iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

Valilik, yaşlı kadına uçak ekibinin talebi doğrultusunda inişinden çıkışına kadar gerekli hizmetin verildiğini belirtti.

Videonun art niyetli ve devlete karşı propaganda amaçlı olduğunu savundu.

Dakika Dakika Yaşananlar:

Valiliğin açıklamasına göre, yaşlı kadın 14.26’da uçaktan indi, 14.44’te tekerlekli sandalye ile alındı, 14.51’de bagaj alım salonuna bırakıldı, 15.39’da bagajını aldı ve 15.41’de havalimanından çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir