Honda Türkiye/Kılıçer: Krediye erişim şu an inanılmaz sıkıntılı

Bloomberg HT’ye konuk olan Honda Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, otomotiv sektöründe yıl sonu beklentilerini ve gelecek dönem trendleri değerlendirdi.

Sektör genelinde krediye erişimin “şu an inanılmaz sıkıntılı” olduğunu belirten Kılıçer, 1,5 milyon TL’lik bir otomobili düşünün maksimum alabileceğiniz kredi oranı 300 bin TL civarında, bu çok yetersiz kalıyor. Önceki dönemlerle karşılaştırdığımızda kredi kullanım oranları yaklaşık yüzde 60’lardaydı. Bu dönemde yüzde 15’lere düştü.” dedi.

Kılıçer, otomotiv sektöründe gelecek dönem trendlere değindiği konuşmasında, otomotivde teknolojik gelişmelerin beklentinin ötesinde ilerlediğini ve elektrikli otomobillerin trend değişiminin önemli yapı taşı olacağını belirtti.

Otomotiv sektörünün dijitalleşmeyi odak noktası haline getirdiğini vurgulayan Kılıçer, otomotiv sektöründe dijitalleşmenin etkisi ile trend değişimleri göreceğimizi belirtti.

Kılıçer, motosiklete olan talep hakkında yaptığı açıklamada ise, “Motosiklet yıl sonuna kadar toplam pazar 550 bine ulaşacaktır. Ciddi potansiyel barındıran bir pazar haline geldi.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir