“Anadolu Etap Akıllı Tarım Uygulamalarına Yatırım Yapıyor”

Türkiye’nin en büyük taze meyve yetiştiricisi Anadolu Etap, sürdürülebilirlik odaklı iş stratejisi doğrultusunda tarım sektöründe öncü uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Anadolu Etap, elma hasat makineleri ile hasat verimliliğini dünya standartlarına taşıyor, iş süreçlerinde verimliliği ve kaliteyi artırmayı hedefliyor.

 

Anadolu Etap, üretim süreçlerinin her aşamasında akıllı ve yenilikçi tarım uygulamalarının yanı sıra modern teknolojiler kullanarak; kaliteli, sürdürülebilir ve güvenli gıda üretmeye devam ediyor. Yatırımlarının büyük bölümünü akıllı tarım ve üretim teknolojilerine yapan Anadolu Etap, “elma hasat makinesi” ile iş süreçlerinde verimliliği ve ürün kalitesini artırmayı amaçlıyor. Anadolu Etap’ın Karapınar ve Tahirova’daki çiftliklerinde kullanılacak olan makineler, hasat verimliliğini dünya standartlarına taşırken, meyve toplama sürelerini kısaltarak daha fazla ürünün kısa sürede toplanmasını sağlıyor. 

Türkiye’de bu teknolojide elma hasat makinesi ilk kez Anadolu Etap’ta kullanılıyor. Anadolu Etap, kısa vadede elma hasadının çoğunluğunu, Türkiye tarım sektöründeki en yeni ve en teknolojik donanıma sahip olan elma hasat makineleri ile gerçekleştirmeyi hedefliyor. Düşük salınımlı yakıt kullanan makineler, Anadolu Etap’ın çevresel sürdürülebilirlik hedeflerine de katkıda bulunuyor. 

  

Anadolu Etap Plantasyon ve Taze Ürünler Genel Müdürü Handan Eren yeni makine yatırımları ile ilgili; “Anadolu Etap olarak, sürdürülebilirlik ilkesiyle tarım sektöründe liderlik yapma yolunda ilerliyoruz. Elma hasat makineleri ile dünya standartlarında verimlilik sunuyor, çiftlikten sofraya kaliteli, sürdürülebilir ve güvenli gıda üretimine katkı sağlıyoruz. Aynı zamanda çevresel sürdürülebilirlik hedeflerimize uygun, düşük salınımlı yakıt kullanan makinelerimizle doğayı koruyarak üretim yapıyoruz. Teknolojinin gücünü en iyi şekilde kullanarak sektörde öncülük etmek ve ülkemize değer katmak için çalışıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir