Kılıçdaroğlu’nun “Alevi” videosu Twitter rekorunu kırdı

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde “Alevi” notuyla yayınladığı video, 4 günde 29,2 milyon video oynatmasına ulaşarak, dünya Twitter tarihinin en çok izlenen videosu oldu.

Kılıçdaroğlu’nun ilk kez oy verecek gençlere yönelik konuşma yaptığı video ayrıca 4 günde tam 104 milyon kez görüntülendi. Siyasetin de gündemine oturan video, ulaştığı 29,2 milyon video oynatması ile de tüm zamanların en çok izlenen Lionel Messi’nin Dünya Kupası videosunu da geçerek dünyanın en çok izlenen Twitter videosu oldu. Messi’nin söz konusu videosu 25,6 milyon video oynatmasına ulaşmıştı.

Kılıçdaroğlu, “Alevi” başlıklı videosunda ise şunları söylemişti:

“Artık kimlikleri konuşmayacağız, başarıları konuşacağız. Artık ayrışmaları ve farklılıkları konuşmayacağız. Ortaklıklarımızı ve ortak hayallerimizi konuşacağız. Bu değişim seferimize katılacak mısın? Bu değişimde benimle birlikte duracak mısın? Alevi olmaz diyen bu sisteme, doğru olan, dürüst olan, ahlaklı olan olur, diyecek misin? Son bir el verecek misin? Bu ayrıştırıcı sistemi kökünden yıkmaya hazır mısın? Gelin gençler, gelin bu eşiği hep birlikte aşalım”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir